Prawo weterynaryjne
www.prawoweterynaryjne.pl
Masz pytanie? Zadzwoń!
tel. + 48 506 066 723
O nas

Strona jest miejscem gdzie publikowane są opinie i artykuły dotyczące prawa weterynaryjnego, prawa żywnościowego oraz z zakresu ochrony zwierząt.

Strona jest jednocześnie Biuletynem Informacyjnym Kancelarii Prawnej RESULT Witkowski Woźniak Mazur i Wspólnicy Spółka Komandytowa

Aktualności

Reforma prawa żywnościowego, która przyniesie kres wszelkim reformom

9 maja 2013

Komisja Europejska przyjęła projekt założeń, które mają służyć skuteczniejszemu egzekwowaniu norm prawa żywnościowego.

Z Komisji Europejskiej płyną same superlatywy na temat nowego pakietu. Podobno zawarto w nim narzędzia są efektywniejsze, skuteczniejsze  i co ważne inteligentniejsze (sic!).

Jednocześnie Komisja Europejska dąży do zmniejszenia liczby aktów prawa żywnościowego  upraszczania przepisów i zmniejszenia obciążeń administracyjnych dla przedsiębiorstw sektora spożywczego. Co więcej nowe regulacje ograniczyć mają  biurokrację w procedurach. Cały system ma być także wyjątkowo przejrzysty.

W ocenie Prawa weterynaryjnego musi to być już ostatnia reforma wspólnotowego systemu kontroli żywności. Nowe regulacje są zapowiadane jako tak doskonałe, że już nigdy nie będzie potrzeby ich zmiany.

Zobacz link: http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/ke-przyjela-pakiet-reform-sluzacych-lepszej-kontroli-lancucha-zywnosciowego,85600.html

biuletyn


2013 Prawo Weterynaryjne - www.prawoweterynaryjne.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.